Atrakcyjny Rewal

Coraz więcej osób planując swój urlop w ogóle nie bierze pod uwagę naszych polskich miejscowości wypoczynkowych, ponieważ nie są one zbyt atrakcyjne. Miejscowości takie jak Rewal bardzo odczuwają coraz mniejszy ruch turystyczny w okresie letnim i zimowym. Ponieważ noclegi Rewal oferuje po dość wysokich cenach, turyści wolą wyjechać za granicę, dołożyć parę groszy i być pewnym że pogoda będzie wspaniała i wczasy się udadzą. Najpopularniejszym miejscem gdzie wyjeżdżają Polacy na wczasy jest Chorwacja która oferuje bardzo dogodny klimat, atrakcyjne miejsca do których można pojechać i pozwiedzać.

Dlatego właśnie bardziej opłaca się wyjechać z rodziną na wakacje za granicę. U nas klimat jest bardzo nieprzyjemny. Lato trwa zaledwie dwa miesiące i to nie zawsze. Na dobrą pogodę rzadko się trafia, ponieważ jest bardzo zmienna i dzisiaj jest ciepło a jutro temperatura może spaść nawet o kilkanaście stopni Celsjusza. Tak samo jest z wodą w morzu. Bywają sytuacje gdy temperatura powietrza jest powyżej dwudziestu stopni, a woda jest tak zimna, że na strzeżonych plażach ratownicy nie pozwalają się kąpać.

Taki zmienny klimat sprawia, że polskie kurorty nie są tak oblegane przez turystów jak zagraniczne. Dlatego też nad morzem nie spotykamy tak wielu zagranicznych turystów. Dla nich nasze morze nie jest na tyle atrakcyjne, by spędzać nad nim swój urlop. Może tylko obcokrajowcy przyjeżdżają tutaj by pozwiedzać nasze piękne zabytkowe miasta. Jeśli chodzi o zabytki to mamy czym się pochwalić. Wiele miast utrzymuje się tylko z tego że znajdują się w nim zabytki które ludzie chcą odwiedzać. Na świecie są znane takie miasta jak Kraków, Poznań czy Warszawa. Można zobaczyć tam wiele ciekawych zabytków.

Na pewno turysta, który nastawiony jest na zwiedzanie zabytków nie rozczaruje się naszymi pięknymi miastami. Więc podsumowując, morze nie jest zbyt atrakcyjne dla turystów, ale dla aktywnych turystów znajdzie się wiele miejsc które warto zobaczyć, zwiedzić i zapamiętać jako godne powtórnego przyjazdu.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Piast-rewal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *