Pozycjonowanie www – opinie

Należy zacząć, że wyszukiwarki internetowe są bardzo dobrze zaprogramowane zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły nawet na takie o których my nic nie wiemy coraz częściej ważnym elementem jest pozycjonowanie stron. Wyszukiwarki zajmują się przede wszystkim danymi na temat popularności strony czyli promocja stron, mierzona jest ona przez wyszukiwarki na podstawie liczby wizyt w ciągu określonego czasu oraz czasu spędzonego przez osobę korzystającą z Internetu na tej stronie. Pozycjonowanie stron dla danego parametru polega przede wszystkim na umieszczeniu takiego tekstu, skrótu bądź nazwy w tytule strony oraz w jej opisie, aby zdecydowanie zachęcał internautę do kliknięcia naszego linku w wynikach wyszukiwarki i odwiedzenia naszej witryny. Czas, który spędza internauta na stronie zależy oczywiście od tego, czy znajdzie na niej informacje, których szukał.

A także jak bardzo znaleziona treść będzie dla niego interesująca i czy zaciekawią go poszczególne informacje na tyle aby spędził znacznie więcej czasu na stronie niż zamierzał. Jeśli serwis będzie częściej odwiedzany przez użytkowników wyszukiwarki oraz im dłużej będą oni spędzać na stronie, tym parametr popularności strony w wyszukiwarce będzie znacznie rósł i tym wyżej będzie umieszczana strona pośród kolejnych wyników wyszukiwania przez wyszukiwarki . Kolejnym bardzo ważnym elementem w zastosowaniu wyszukiwarki jest link popularity to czynnik, który obecnie bardzo mocno decyduje o wysokim notowaniu w wyszukiwarkach internetowych.

Współczynnik link popularity określany jest za pomocą liczby połączeń (liczby linków) prowadzących do danej strony z innych stron oraz wartości jakie są stwarzane między tymi połączeniami internetowymi . Założyciele firmy Google, którymi są Larry Page i Sergey Brin rozwieli jeszcze bardziej koncepcję wartościowania linków należących do przeróżnych stron internetowych. Najbardziej popularnym sposobem na zwiększenie link popularity (w Google przy okazji zwiększanie PageRank) jest wymiana łączy czyli prostszym językiem mówiąc wymiana linków między stronami www. Jest to bardzo pracochłonny proces, ale jeden z najpewniejszych i najbardziej znaczących oraz efektywnych.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *